Jeśli kogoś nie stać na zakup nowego auta za gotówkę, to zwykle decyduje się na zaciągnięcie kredytu w banku. W takim przypadku można pożyczyć określoną kwotę pieniędzy, którą można przeznaczyć wyłącznie na wskazany we wniosku cel w postaci wybranego pojazdu. Co jednak w sytuacji, jeśli bank odmówi nam wsparcia finansowego ze względu na naszą niekorzystną historię kredytową?

Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone i można ubiegać się o pożyczkę samochodową w instytucjach pozabankowych. Parabanki nie stawiają swoim potencjalnym klientom wygórowanych wymagań i pożyczają nawet osobom z negatywnym wpisem w bazach BIK

Pożyczka samochodowa bez BIK – kto jej udzieli

Jeśli nie spłacimy swojego zobowiązania w terminie, to niestety wpłynie to niekorzystnie na naszą historię kredytową. Biura Informacji Kredytowej udostępnia pożyczkodawcom informacje dotyczące naszych opóźnień w spalacie kredytu czy wykorzystaniu przez nas limitu kredytowego. Dla banku niekorzystna historia kredytowa jest powodem do negatywnego rozpatrzenia naszego wniosku o udzielenie kredytu, ale w przypadku instytucji pozabankowych jest to już różnie.

Parabanki – pożyczki bez BIK

Parabanki biorą pod uwagę naszą historię kredytową, ale jeśli jest ona niska, to nie przekreślają całkowicie naszych szans na zaciągnięcie zobowiązania. Pożyczkę na samochód używany do 100 tysięcy złotych można przykładowo dostać w firmie Autokapital. Zabezpieczeniem pożyczki jest samochód osobowy do 12 lat lub dostawczy do 8 lat. Kolejną firmą udzielającą kredytu bez BIK jest Mogo. Wysokość pożyczki może wynieść do 45 tysięcy złotych, a okres kredytowania trwa od sześciu do 48 miesięcy. Dalej mamy Motopożyczkę, gdzie można zaciągać pożyczkę pod zastaw samochodu i to już od osiemnastego roku życia. Pożyczyć można do 50 tysięcy złotych, a zabezpieczeniem jest pojazd osobowy do 20 lat.