Nie ma co ukrywać, że bardzo często rozglądamy się za wsparciem finansowym w postaci kredytu. Wybór, który jest na rynku, niewątpliwie można określić jako spory, ale warto pamiętać o tym, że nie wszystko jest dla wszystkich. Kredyt powinien być skrojony na miarę.

Czym kierować się przy wyborze kredytu?

Zastanawiasz się nad tym, czym należy kierować się przy wyborze kredytu? Naturalnie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na własne możliwości finansowe. W końcu, kiedy przyjdzie czas na spłatę, nie powinno być żadnych problemów. Oczywiście banki nie udzielają kredytów wszystkim zainteresowanym (zawsze trzeba spełnić pewne warunki), ale to nie zmienia faktu, że potencjalny kredytodawca musi postępować odpowiedzialnie.

Jeśli chodzi o wskaźniki dotyczące kredytów, na pewno warto zwrócić uwagę na RRSO. Czym jest RRSO? Skrót ten oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO to jeden z najważniejszych składników dotyczących całkowitego kosztu danego kredytu. Warto też pamiętać wzór, z którego oblicza się Rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Chodzi o procentowy stosunek całkowitego kosztu kredytu wobec jego kwoty.

Czy RSO jest tym samym, co RRSO?

Warto też podkreślić, że można zetknąć się też z RSO (Roczną Stopą Oprocentowania). Czy Roczna Stopa Oprocentowania jest tym samym, co Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania! Nie! Roczna Stopa Oprocentowania jest po prostu sumą marży (RSO może znacząco różnić się od RRSO).