Zakup nowego samochodu, daje wiele radości i pozytywnych emocji. Każdy cieszy się z nowego nabytku. Nie zawsze jednak nasz wymarzony samochód kosztuje tyle, ile byśmy chcieli. Często więc pojawia się problem, jak sfinansować zakup nowego samochodu. Na szczęście salony samochodowe blisko współpracują z różnymi bankami, dzięki temu mogą klientowi zaproponować korzystny kredyt samochodowy, pozwalający nabyć wymarzony wóz.

Kredyt bankowy w całości finansujący zakup samochodu

Zwykle salony samochodowe, mają podpisaną umowę z jednym konkretnym bankiem, który przygotowuje dla ich klientów specjalną ofertę kredytową. Dzięki takiemu kredytowi, przy minimum formalności, można wyjechać z salonu nowym samochodem. Oferta kredytowa w tej kwestii jest ściśle sprecyzowana. Największą wygodą zaś jest to, że nie trzeba samemu szukać danego banku, by podpisać umowę czy poznać jej szczegółowe warunki. Wszystkie informacje tyczące się kredytu, zostaną nam przedstawione w salonie samochodowym, tam też na spokojnie, po przeczytaniu całej umowy, będziemy mogli podpisać umowę. Każdy klient jest oczywiście sprawdzany pod kątem wiarygodności, sprawdzana jest jego historia kredytowa i zdolność kredytowa. Proces ten jednak trwa bardzo krótka.

Oferta pół na pół

Inną ofertą kredytową salonu samochodowego, jest zakup pół na pół. Oznacza to, że klient wykłada 50 % wartości nowego samochodu w gotówce i płaci nią w salonie za zakup samochodu, a na pozostałe 50 % zostaje mu udzielony kredyt samochodowy na specjalnych warunkach. Taka oferta kredytowa jest bardzo opłacalna i bardzo dużo osób się na nią decyduje.

Warto kupić nowe auto, finansując je kredytem samochodowym, korzystając z pośrednictwa salonu samochodowego.