Współczesnego człowieka ze wszystkich stron atakują reklamy, które namawiają, by kupować więcej i więcej. Pragniemy mieć nowy samochód, fajnie umeblowane mieszkanie, modne ubrania i przynajmniej jeden zagraniczny urlopu w roku. Czasami na to wszystko zwyczajnie nie wystarcza gotówki, jednak przy stałych dochodach zwykle można ubiegać się o zakupy na raty lub pożyczkę. Wszystko jest ok, dopóki sumy zobowiązań nie zaczynają być odrobinę zbyt wysokie.

Kredyty i pożyczki

Przeciętny konsument ma na swoim koncie sporo różnych kredytów i pożyczek. Często to kredyt hipoteczny opiewający na naprawdę wysoką sumę, kredyt na samochód i sprzęt RTV oraz AGD, oraz ma różne mniejsze zachcianki naglące potrzeby. Wpłacając te wszystkie zobowiązania trzeba trzymać się ściśle ustalonych terminów, bardzo często ponosić koszty internetowych przelewów lub opłat na poczcie. Czy można to wszystko w jakikolwiek sposób uprościć? Zdecydowanie tak. Właśnie takim produktem bankowych jest kredyt konsolidacyjny. Warto pomyśleć o wzięciu takiego kredytu, gdyż naprawdę bardzo ułatwia życie przeciętnemu Kowalskiemu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Czym zatem jest kredyt konsolidacyjny? To kredyt, o który można ubiegać się w konkretnym banku, na który niejako zostaną zamienione wszystkie poszczególne kredyty danego konsumenta. Zamiast płacić kilka różnych rat w różnych bankach, klient będzie płacił jedną ratę w konkretnym banku, która obejmie wszystkie jego dotychczasowe zobowiązania. Jakie płyną z tego korzyści? Na pewno głównie finansowe – zwykle rata kredytu konsolidacyjnego jest po prostu niższa niż wszystkich poszczególnych rat zsumowanych razem, a oszczędność może wynosić nawet kilkaset złotych. Poza tym to po prostu spore ułatwienie, gdyż nie trzeba pamiętać o poszczególnych terminach zapłaty – w końcu jest tylko jeden termin.