Porównanie kredytów samochodowych

Jeśli nie mamy możliwości sfinansowania zakupu samochodu za gotówkę, to warto pomyśleć nad zabiegnięciem kredytu. Inną opcje jest jeszcze skorzystanie z leasingu. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Dużą popularnością cieszą się kredyty samochodowe, które udzielane są przez instytucje bankowe. Nie należy jednak udawać się do pierwszego lepszego banku, bez uprzedniego zapoznania się z ofertami innych kredytodawców. Na rynku jest ich wiele, ale nie każdy może zaoferować nam atrakcyjne warunki. Porównanie kredytów samochodowych pomoże nam znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Porównanie kredytów samochodowych – jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Przy wyborze kredytu samochodowego należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma wartość i wiek samochodu, okres spłaty kredytu i wysokość wkładu własnego. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym trzeba liczyć się z poniesieniem większych kosztów. Z kolei im większy jest wkład własny, tym wartość odsetek od kredytu jest mniejsza. Na koszty odsetkowe ma też wpływ wiek auta. Im jest ono starsze, tym koszty odsetkowe są wyższe (więcej na ten temat znajdziesz w artykule Oprocentowanie kredytu – co warto wiedzieć). Porównanie kredytów samochodowych jest niezbędne, jeśli chcemy rzeczywiście znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Na rynku działa wiele banków oferujących kredyty samochodowe. Zapoznanie się z co najmniej kilkoma ofertami jest koniecznością. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Warto również przeczytać – Jakie parabanki przyznają kredyt bez BIK w postaci pożyczki na samochód.

Rankingi kredytów samochodowych

W gotowych rankingach znajdują się najatrakcyjniejsze oferty kredytów bankowych, w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych. W tabelach znajdują się informacje o banku, wysokości oprocentowania, okresie kredytowania, maksymalnej kwocie i zaletach wybranej oferty. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Więcej szczegółów o interesującej nas ofercie można znaleźć na stronie internetowej banku, do której znajduje się odnośnik. Zwykle jest tak, że to mniejsze banki oferują korzystniejsze warunki, kusząc niskimi marżami.