Szybkie kredyty samochodowe

Kredyt samochodowy to produkt finansowy stworzony z myślą o klientach, którzy poszukują pieniędzy na konkretny cel. Czyli na kupno nowego albo używanego samochodu. Kredyt tego typu cieszy się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na atuty, takie jak elastyczna spłata oraz korzystne oprocentowanie. Coraz częściej banki oferują swoim klientom szybkie kredyty samochodowe.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wnioskowaniu o dany kredyt samochodowy, warto dokładnie zapoznać się z ofertą i przeanalizować jej wszystkie wady oraz zalety. Dobrze jest wiedzieć na co trzeba zwracać uwagę, aby nie wplątać się w niekorzystną ofertę wiążącą się z koniecznością spłacania dużych miesięcznych rat.

Sprawdź jak otrzymać kredyt na samochód w salonie samochodowym.

Dla kogo przeznaczone są szybkie kredyty samochodowe?

Kredyt samochodowy można przeznaczyć na kupno nowych lub używanych pojazdów osobowych i nie tylko. Dzięki takiemu kredytowi istnieje możliwość sfinansowania zakupu nowego lub używanego auta ciężarowego, nowego lub używanego motocykla albo quada, a także innych nowych lub używanych pojazdów, takich jak motorowery, skutery, motorówki, a nawet statki.

O szybkie kredyty samochodowe mogą ubiegać się pełnoletni klienci, którzy posiadają odpowiednią zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. Oznacza to, że bank sprawdza historię klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej oraz wymaga przedstawienia zaświadczenia o zarobkach.

Istnieją również firmy pozabankowe, które udzielają pożyczki bez sprawdzania BIK i KRD. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule  Jakie parabanki przyznają kredyt bez BIK w postaci pożyczki na samochód.

Nawet w przypadku bardzo dokładnej weryfikacji i bardzo dobrej zdolności kredytowej klienta, bank wymaga ustanowienia zabezpieczenia na pojeździe, którego zakup jest finansowany w ramach kredytu. Bank nabywa prawa do ubezpieczenia AC, które jest obowiązkowe w przypadku takiego produktu finansowego. Poza tym instytucja bankowa jest uprawniona do przejęcia pojazdu, jeśli kredyt nie będzie spłacany.

Jak szukać najlepszych, szybkich kredytów na samochód?

W Polsce działa wiele instytucji bankowych, które oferują swoim klientom dostęp do atrakcyjnych kredytów. Konkurencja jest na tyle duża, że banki prześcigają się w proponowaniu coraz bardziej atrakcyjnych warunków. Obejmują one nie tylko oprocentowanie i koszty, ale również czas załatwiania formalności. W sieci można znaleźć wiele rankingów umożliwiających porównywanie kredytów pod względem czasu oczekiwania od momentu złożenia wniosku do otrzymania finansowania. Znalezienie takich internetowych rankingów i porównywarek nie stanowi większego problemu dla nikogo. Zobacz również na co zwrócić uwagę porównując kredyty na samochód.