Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to niezwykle popularny produkt finansowy. Środki z tego kredytu możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Chętnie więc korzystamy z niego przy  zakupie samochodu, remoncie mieszkania i wykończeniu domu, lub wakacjach. Oferty kredytów gotówkowych na pierwszy rzut oka wydają się bardzo atrakcyjne. Czy rzeczywiście tak jest? O tym powiedzą ich koszty, a te można obliczyć z pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego.

Koszt kredytu gotówkowego – najważniejszy parametr

Dla większości kredytobiorców najważniejszym kryterium wyboru jest koszt kredytu gotówkowego. Na cenę kredytu gotówkowego składa się oprocentowanie, opłaty i prowizje, a także ubezpieczenia i inne zobowiązania. Najtańszy kredyt gotówkowy to ten 0%, czyli bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest on ofertą specjalną dedykowaną wąskiej grupie klientów. Większość osób nie może jednak z niego skorzystać i za pożyczkę musi zapłacić. Wtedy koszty stanowią jedne z ważniejszych parametrów podejmowanych przy decyzji. Zobacz również, jakie jeszcze czynniki mogą wpływać na koszt kredytu gotówkowego.

Samodzielne obliczenie kosztów kredytu nie jest jednak proste. Bardzo prosto o pomyłkę czy pominięcie jednej ze składowych ceny. Jak sobie z tym poradzić?

Kalkulator kredytu gotówkowego – pomoc w przeprowadzeniu stymulacji

Prostą symulację kosztów na własną rękę można przeprowadzić z pomocą kalkulatora gotówkowego. Obliczeń dokonuje on sam na podstawie podanych danych dotyczących parametrów kredytu. Wynik pojawia się kilka sekund po wpisaniu danych. Kalkulator kredytu gotówkowego może wskazać całkowity koszt zobowiązania, a także wysokość miesięcznej raty,  w tym celu skorzystaj z kalkulatora rat kredytowych.

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora kredytu?

Z kalkulatora kredytu gotówkowego warto skorzystać w sytuacjach, kiedy chcemy:

  • zweryfikować wybraną ofertę kredytu gotówkowego potwierdzić, że podane w komunikacje reklamowy koszty są zgodne z rzeczywistością;
  • porównać kilka ofert kredytu gotówkowego i wybrać tę najkorzystniejszą pod względem finansowym;
  • przeprowadzić symulacje kosztów za pomocą kalkulatora i ocenić czy domowy budżet im sprosta.

Kalkulator kosztów czy profesjonalna analiza?

Kalkulator kredytu gotówkowego to narzędzie, z którego może skorzystać każdy we własnym zakresie. Jest ono ogólnodostępne i bezpłatne. Kalkulator nie zastąpi jednak profesjonalnej analizy, a wynik obliczony przez narzędzie nie jest wiążący dla banku. To, dlatego ostateczne koszty zawsze trzeba ustalić z instytucją kredytującą, a następnie sprawdzić, czy zostały one poprawnie wpisane do umowy.