kredyt 0 procent

W naszym kraju na rynku finansowym można znaleźć wiele firm i banków. Kuszą one swoich klientów ofertami, takimi jak kredyt 0 procent. Oznacza to, że w ramach takiego kredytu nie są naliczane żadne odsetki. Wcale nie musi to jednak oznaczać, że klient oddaje wyłącznie pożyczoną przez siebie kwotę. Kredytodawca, by na tym zarobić, może doliczać inne koszta. Warto więc bacznie przyglądać się ofertom 0%.

Każdy z pewnością wiele razy słyszał zachęcające hasła mówiące o kredytach czy też ratach 0 procent. Później okazywało się, że i tak kwota do spłaty znacznie przewyższała pożyczony kapitał. Zwykle jest to związane z innymi kosztami czy też usługami dodatkowymi. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania warto więc dokładnie przeanalizować umowę i poszukać ewentualnych „haczyków”.

Dlatego, warto dokładnie sprawdzić jakie czynniki wpływają na koszta kredytu.

Czy kredyt 0 procent jest rzeczywiście dostępny za darmo?

Oferty obejmujące kredyty z ratami lub prowizjami 0 procent nie są czymś nowym na polskim rynku produktów i usług finansowych. Zwykle są one związane ze sprzedażą różnych produktów na raty, chociaż można też znaleźć oferty obejmujące nieoprocentowane kredyty gotówkowe. W wielu przypadkach takie zobowiązanie nie jest w rzeczywistości darmowe. Co prawda rzeczywiście bank może nie naliczać odsetek, ale odbije to sobie wyższą prowizją, a jeśli nie pobiera prowizji to zapewne naliczy wysokie odsetki. Często banki wymagają wykupienia dodatkowych ubezpieczeń lub innych produktów finansowych, które również powodują wzrost kosztów danego zobowiązania. Istotne jest sprawdzenie w umowie jak prezentują się pozostałe koszty i ewentualne produkty oraz usługi dodatkowe. Osoby, które chcą wiedzieć ile będą musiały zapłacić za swoje zobowiązanie powinny skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego.

Czy istnieją kredyty 0%?

Rzeczywisty kredyt 0 procent jest dostępny, gdy RRSO czyli całkowity koszt kredytu wynosi 0%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to parametr, który określa rzeczywisty koszt kredytu razem z wszystkimi prowizjami, opłatami dodatkowymi i różnymi dodatkowymi produktami oraz usługami. Warto więc sprawdzić umowę w poszukiwaniu RRSO oraz informacji na temat kosztów kredytu wliczanych w cenę kupowanego na raty produktu, przedłużenia gwarancji generującego dodatkowe koszty, itp. Warto też dowiedzieć się czy nie jest wymagane żadne dodatkowe ubezpieczenie. Na rynku można znaleźć kilka realnych ofert 0%. Należy jednak dobrze ich poszukać.

Jak szukać realnych kredytów 0%?

W Internecie dostępne są różne ciekawe porównywarki i rankingi oraz wyszukiwarki kredytów. Dzięki nim można szukać realnych ofert z RRSO na poziomie 0%. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to czy takie serwisy internetowe są regularnie aktualizowane, aby mieć pewność, że otrzymujemy informacje na temat aktualnie obowiązujących ofert. Sprawdź, rankingi kredytów konsumenckich i wybierz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.