ranking kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy to najpopularniejszy produkt finansowy. Udzielany jest przez banki. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel, którego nie trzeba podawać bankowi na etapie wnioskowania o wsparcie czy zawierania umowy. Zgodnie z polskim prawem tego typu kredyt może być udzielony do wysokości 250 550 złotych. Zobowiązanie spłaca się w ratach. Jak wybrać najlepszy? W tym pomoże ranking kredytów gotówkowych?

Dobry kredyt gotówkowy, czyli…

Jako dobry kredyt gotówkowy wiele osób uważa ten tani. Chcąc upewnić się, czy faktycznie spłata kredytu będzie znacznym obciążeniem dla domowego budżetu, należy przede wszystkim poznać jego koszt całkowity. Szukając go, nie można sugerować się tylko oprocentowaniem. Na koszty kredytu wpływają bowiem i inne elementy takie jak np. prowizje banku, opłaty manipulacyjne, ubezpieczenia itp. Najrzetelniejsze informacje o koszcie kredytu gotówkowego podaje RRSO. Jest to wskaźnik w ujęciu procentowym. Im niższe RRSO, mniejszy całkowity koszt kredytu. Wskaźnik ten podaje m.in. ranking kredytów gotówkowych. Znaleźć można go również w ofertach przygotowanych przez bank.

Zobacz również, jak mądrze wybrać kredyt gotówkowy.

Nie tylko koszty – jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Niska kwota do spłaty to nie jedyna cecha dobrego kredytu gotówkowego. Kolejną jest szybki i sprawny proces przyznawania finansowania. Składa się na niego nie tylko dobra obsługa klienta, ale także wymagane przez bank dokumenty. Im mniej formalności trzeba dopełnić, tym szybciej kredyt się otrzyma. Warto jednak zaznaczyć, że brak jakichkolwiek formalności też nie jest dobry. Bank musi bowiem zweryfikować klienta pod względem wiarygodności. Ważna jest także umowa kredytowa, która będzie określać jasno warunki udzielenia kredytu gotówkowego, prawa i obowiązki obydwóch stron. O warunkach i dokumentach, jakie należy dostarczać, informuje ranking kredytów gotówkowych.

Sprawdź również, jakie są zasady spłaty kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy w promocji

Możliwość skorzystania z promocji pozwoli zaciągnąć kredyt gotówkowy na bardziej atrakcyjnych warunkach niż normalnie. Banki często ogłaszają czasowe promocje czy akcje specjalne. W ich ramach proponują np. promocyjne oprocentowanie lub atrakcyjne cenowo produkty dodatkowe. Aktualne promocje na bieżąco śledzić można w rankingu kredytów gotówkowych. Jest on aktualizowany na bieżąco, dzięki temu ma się pewność, że żadnej ciekawej oferty się nie przegapi. Co więcej, ranking kredytów gotówkowych informuje o ofertach wszystkich banków działających w Polsce. Oznacza to, że aby znaleźć atrakcyjną ofertę, nie trzeba wchodzić bezpośrednio na stronę każdego banku.

Sprawdź, czy promocja kredyt 0 procent jest korzystna.

Ranking kredytów gotówkowych – gdzie go szukać?

Ranking kredytów gotówkowych jest prostym i bezpłatnym narzędziem online. Skorzystać może z niego każda osoba. Pozwala on na wyszukanie kredytu gotówkowego z uwzględnieniem konkretnych, indywidualnie określonych kryteriów np. wysokości zadłużenia, typu rat i ich ilości. Ranking kredytów gotówkowych pozwala też od razu przejść do wniosku, wypełnić go online i wysłać do banku. Znacznie ułatwia i przyspiesza to całą procedurę.